Δεν ήταν στη μέρα τους η ΕΝΑΔ και ο Ακρίτας

Δύο ήττες ήταν ο σημερινό (15/10) απολογισμός των παφίτικων ομάδων που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας. Τόσο ο Ακρίτας, όσο και η ΕΝΑΔ, αν και αγωνίζονταν εντός έδρας, δεν μπόρεσαν να έχουν βαθμολογικό όφελος.

ΕΝΑΔ – Αλκή 1-3

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18’ με τον Πάτρικ όμως η Αλκή στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψε τα δεδομένα, πέτυχε τρία τέρματα και πήρε τη νίκη.

Ο Τριμπό με εκτέλεση πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ο Πάρπας έκανε το 2-1 και ο Παπαθανασίου στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το 3-1 για την «Αθάνατη».

Ακρίτας – Αγία Νάπα 0-3

Η Αγία Νάπα πέρασε νικηφόρα από την Χλώρακα και μετά το 3-0 επί του τοπικού Ακρίτα έφτασε στους εννέα βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 14’ ο Μάριος Ζανέτου και στο 21’ ο Ντιαλό πέτυχε το 2-0. Στις καθυστερήσεις ο Σάσι πέτυχε το 3-0.

Την επόμενη αγωνιστική (22/10, 15:30) ο Ακρίτας θα φιλοξενήσει στη Χλώρακα την ΕΝΑΔ, στο πρώτο παφίτικο ντέρμπι της σεζόν.

Πηγή: SportPafos