Πάφος FC: Πρόκριση με τριάρα Σιγκόρσκι

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σικόρσκι ο οποίος πέτυχε τρία τέρματα, η Πάφος πήρε εύκολα την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου στο σημερινό αγώνα που έδωσε απέναντι στο Διγενή.

Ο αγώνας διεξήχθη στην ΑΕΚ Αρένα και η ομάδα της Πάφου δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα για να πάρει την πρόκριση.

Η ομάδα της Πάφου πέτυχε δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη και με σκορ 0-3 περιμένει το νέο της αντίπαλο.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Σικόρσκι ο οποίος πέτυχε τρία τέρματα. Το πρώτο στο πρώτο λεπτά, το δεύτερο στο 39΄και το τρίτο στο 63΄.

ΔΙΓΕΝΗΣ: Φραντζής, Τάμου, Χειμώνας, Κοτσαρίδης (73΄ Σάββα), Ακπέ, Παπασάββα, Χριστοφίδης, Μπαναχένε, Παναγιώτου, Κούρου (70΄ Στεφ), Αναστασίου

ΠΑΦΟΣ: Κόπριβετς, Κομπανί, Ντομίνγκες, Χριστοδούλου, Χόριτς, Σικόρσκι, Ρόγκουλιτς, Δημοσθένους, Γιάνζα (55΄ Γιαγκουδάκης), Μοστέφα, Κοβαλένκο (41΄ Ζαχαρίου) (72΄ Σταύρου)

Πηγή: Protathlima